29 maja 2024, o godzinie 19:00 w Filharmonii Kaszubskiej, w Wejherowie, przy pełnej sali odbył się koncert promujący debiutancki album Agaty Jasińskiej – Blisko.

Agata Jasińska jest pochodzącą z Wejherowa kompozytorką, wokalistką, autorką tekstów, pianistką i pedagogiem. W Filharmonii Kaszubskiej, wraz z zespołem –  Arturem Sekurą (gitary: elektryczna, akustyczna, fortepian, instrumenty klawiszowe), Michałem Żywym Żywickim (bas), Jarosławem Fiurym Kudłatym (perkusja) oraz Adrianą Motyką i Kornelią Krajnowską (chórki) zaprezentowała (wokal, fortepian, instrumenty klawiszowe) własny, autorski repertuar, a także kilka wybranych coverów.

Niezapomniana muzyczna podróż

Koncert rozpoczął się od klimatycznego Blisko, który wprowadził publiczność w nastrój oczekiwania. Kolejno wykonywane A jednak, Znamy się, Jawaja, Idź / Nie stój tak, Powiedz, duet Take me z Arturem Sekurą, cudowne Wtuleni w siebie – z gościnnym występem uzdolnionej tancerki – Darii Rutkowskiej, cover Varius Manx – Pocałuj Noc (Do Ciebie), Kolędo moja, Cicho tak, Anioł, covery Alanis Morissette – Ironic oraz Adele – Set Fire to the Rain, a także Aya Nostre / A ja nos trę nie pozostawiły złudzeń, że było to świetnie wykonane, zaplanowane i przemyślane widowisko.

Agata Jasińska jest wszechstronnie uzdolniona. Posiada unikalną barwę i skalę głosu, a także fenomenalne umiejętności z zakresu techniki wokalnej. Od pierwszych dźwięków jej głos był piękny i pełny emocji. Artystka posiada absolutnie wyjątkową umiejętność tworzenia poczucia bliskości z widzami. Dzieliła się osobistymi historiami i refleksjami wprowadzając publiczność w świat jej twórczości.


Fot.: Patrycja Kruk

Emocje, które zostają na zawsze

Doskonały kontakt z publicznością, która mogła poczuć się tak, jakby znała artystkę od lat, doskonały dobór repertuaru, charyzma i temperament, przepiękne wykonania i doskonałe interpretacje, którymi mogła pochwalić się Agata Jasińska, spowodowały, że publiczność podczas całego koncertu reagowała bardzo entuzjastycznie, śpiewając z artystką i nagradzając ją burzą oklasków po każdym utworze, a na koniec koncertu – również owacjami na stojąco, co poskutkowało dwoma bisami (Jawaja, Idź / Nie stój tak).

Podczas koncertu nie zabrakło ani momentów melancholijnych, lirycznych i intymnych, podczas których można było zauważyć wśród publiczności łzy wzruszenia, ani mocnych, spektakularnych, wywołujących zachwyt i podziw wykonań. Koncert Agaty Jasińskiej był koncertem magicznym, wypełnionym emocjami, autentycznymi wzruszeniami i niezapomnianymi chwilami. Jestem pewna, że na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Więcej o Agacie Jasińskiej 

Agata Jasińska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W marcu 2024 minęło 15 lat od jej debiutanckiego, scenicznego, autorskiego występu. Koncertowała z wieloma muzykami i zespołami. Bardzo dobrze czuje się w różnych stylach muzycznych. Nagrywała chórki oraz wokale m. in. dla takich wykonawców, jak: Lud Hauza, SOK, dj Any, Yugopolis, Marek Piekarczyk.

Fot.: Paweł Matuszewski

O płycie Blisko

Płyta Blisko jest wyjątkową płytą na rynku polskim, nie tylko ze względu na autorski materiał, ale przede wszystkim ze względu na walory artystyczne, a także świetnie skomponowane i wykonane utwory.

Więcej na temat albumu Blisko można dowiedzieć się od samej artystki z wywiadu przeprowadzonego dla Norda FM oraz Twojej Telewizji Morskiej: WYWIAD.

Na płycie znajduje się 10 utworów: Blisko, A jednak, Znamy się, Jawaja, Anioł, Aya Nostre, Idź / Nie stój tak, Wtuleni w siebie, Kolędo moja, Powiedz.

Muzyka: Agata Jasińska
Teksty: Agata Jasińska, Iwona Klein, Adam Klein, Anita Bork, Mirosława Motyka
Instrumenty klawiszowe, chórki, aranżacje: Agata Jasińska
Realizacja / rejestracja-mix-mastering, inne dźwięki: Dawid Gorgolewski
Zarejestrowane w latach 2021-2023 w Osso Studio w Gdańsku.

Co dalej?

Warto poznać Agatę Jasińską i jej twórczość. 29 maja ze sceny Filharmonii Kaszubskiej padła zapowiedź kolejnego koncertu – w sierpniu 2024. Mamy okres wakacyjny i sporo osób podróżuje, by uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach.

Warto śledzić profie Social Media Agaty Jasińskiej, by nie przegapić jej występu, i warto śledzić jej artystyczną działalność: FACEBOOK, SPOTIFY, YOUTUBE. To artystka absolutnie wyjątkowa, dla pragnących uzupełnić swoją kulturalną aktywność o doświadczenia związane z wyjątkową muzyką autorską, nastrojową, liryczną i poetycką, ale także czerpiącą z tańców, tanga, bossa novy czy salsy.

Płytę Blisko można kupić w formie cyfrowej na BANDCAMP. Polecam!

Fot.: Paweł Matuszewski

Poprzedni artykułCzym zajmuje się kompozytor?